Zavřít

Lekce

Jumping

Jumping neboli trénink na trampolínkách je skupinové aerobní cvičení na motivující hudbu pod vedením instruktora. Jumping je vhodný pro všechny generace. Cvičení probíhá zábavnou formou a dlouhodobě vytváří fyzickou a psychickou rovnováhu. Jumping příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, zvyšuje kapacitu plic a celkovou vytrvalost. Jumping je tím pravým sportem pro ty, kdo chtějí zhubnout, neboť je to přesně ten typ fitness aktivity, který podporuje rychlé spalování tuků. Střídají se zde rychlé sprinty, pomalejší skoky i balanční cviky, které vedou k dokonalému kardio tréninku i komplexnímu posílení svalů celého těla.

Klienti, kteří se rozhodnou pravidelně navštěvovat lekce na trampolínkách díky euforii z lekcí lépe spí a cítí se uvolněnější.

Tabata

Tabata je zpravidla cvičení s vlastní vahou, ale mohou se využívat i jednoduché cvičební pomůcky pro zintenzivnění tréninku. Tabata je skupinová lekce vhodná pro všechny klienty, od začátečníků po pokročilé neboť intenzitu tréninku si každý klient volí dle svých možností. TABATA trénink se skládá z osmi cviků ve dvacetisekundových intervalech za plného využití síly, proložených 10 sekundovými odpočinkovými intervaly. TABATA je vysokointenzivní intervalový trénink, který příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém a velmi rychle zlepšuje výkonnost jedince.

Mezi největší předosti této lekce patří efektivní spalování tuků, zvýšení prokrvení cvičených svalových partií, což umožňuje jejich lepší zásobení živinami a následný růst.

Závěsný systém

Závěsný systém (známé také jako TRX), který byl původně vyvinut pro americkou armádu a nabývá v poslední době stále větší popularity mezi klienty, kteří se cvičením teprve začínají až po vrcholové sportovce. Hlavní výhodou závěsného systému je jeho multifunkčnost a možnost využití jak u silového, tak kardio tréninku a následným zvýšením fyzické kondice. U TRX posílíte tělo jak navenek, tak hlavně i svoje jádro neboli core.

Popruhy mají maximální nosnost přibližně 150 kg. Posilovací popruhy jsou na konci opatřeny úchopy pro ruce a nohy. Zátěž si snadno upravíte sami nastavením polohy těla vůči úvazu systému. Cvičení umožňuje posilování všech svalových partií, je proto maximálně efektivní.

Cvičení probíhá v menší skupince klientů s trenérem, který předcvičuje, kontroluje správnou techniku provedení cviků a motivuje Vás k lepším výkonům. TRX je efektivní, zábavné a přináší úžasné výsledky. Pomůže vybudovat lepší postavu v minimálním čase.

Indoor Cycling

Indoorcycling je nestárnoucí, rozšířené a velmi populární aerobní skupinové cvičení, které spočívá v jízdě na stacionárním kole neboli spinneru při moderní motivující hudbě za doprovodu vyškoleného instruktora. Indoorcycling je považován za nejúčinnější kardio-vaskulární cvičení posledních let. Je vhodný pro muže i ženy každého věku a každé tělesné konstrukce neboť je tento sport velmi šetrný na vaše klouby, včetně šlach a vazů. Zátěž a intenzitu si každý klient volí sám dle svých možností a nechává se vyburcovat instruktorem k lepším a lepším výkonům.

Intenzivní lekce indoorcycling (známého i pod jménem spinning) využívá tuk jako hlavní zdroj při spalování, což vede k tvarování postavy. Jízda na stacionárním kole je zaručenou cestou k zlepšení nebo udržení kondice. Jízda na kole obecně nevyžaduje žádné náročné pohyby a je snadno zvládnutelná i pro nesportovce. Tento typ tréninku stimuluje všechny svaly a má velmi pozitivní vliv na celý dýchací a oběhový systém. Pravidelné lekce indoorcyclingu zlepší celkovou fyzičku a posílí odolnost těla. Během tréninku pracují velmi těžce hýždě, stehna, boky, svaly břicha a nohou.

Během jedné lekce, která trvá přibližně 45 – 55 minut průměrný klient spálí 400 až 600 kalorií.

Kruhový trénink

Kruhový trénink představuje formu vysoko intervalového cvičení, při kterém se na 10-15 stanovištích zapojí různé cviky na horní a dolní polovinu těla. Základní interval bývá 30 – 40 sekund, při kterém se snažíte dostat ze sebe maximum, potom následuje krátká, standardně 10-15 vteřinová pauza pro vydýchání a přesun na další stanoviště. Za jeden trénink se „kruháč“ standardně projede 3 krát až 4x krát. Cviky na stanovištích jsou voleny tak, aby se po sobě vždy procvičovala jiná partie. Název kruhový trénink je odvozen z rozpoložení jednotlivých stanovišť, kde jsou všechny cviky uspořádány do kruhu.

Tento typ tréninku je opět velmi komplexní, neboť snoubí všechny možné dovednosti – sílu, vytrvalost, obratnost i výbušnost. Střídají se intervaly maximálního výkonu s odpočinkem, tělo se díky tomu dostává do lehkého šoku a z klidovější tepové frekvence přechází do anaerobní frekvence, kdy tělo bere energii z tuků a začíná je spalovat. Kruhový trénink je proto velice účinný na zlepšení kondice, tvarování těla, a především na hubnutí.

Kruhový trénink je vhodný pro každého, od začátečníka po náročné klienty. Náročnost si každý cvičenec volí sám díky frekvenci vykonávání a použití odlišných vah u pomůcek.

Při cvičení se pracuje jak s vlastní vahou těla, tak s různými pomůckami. Nejoblíbenější jsou kettlebelly, činky, bosu, TRXka, švihadla a jiné.

Jóga

Pokud na jógu pohlížíme jako druh fyzického tréninku, tak se jedná o soubor pozic, které procvičí celé tělo, zvyšují odolnost a zdatnost organismu, zlepšují funkci centrální nervové soustavy. Mezi další výhody pravidelného praktikování jógy patří posílení a protažení celého těla, uvolnění, zbavení se stresu, navození vnitřního klidu a celkové vyrovnanosti. Kvalitní lekce jógy Vám přinese více energie a životního elánu, snížení váhy a mnoho dalších benefitů.

Jógu může dle stylu lekce cvičit úplně každý, od dítěte až po seniora.

Pilates

Tohle cvičení bylo vytvořeno Josephem Pilatesem v Německu, kde pracoval jako stolař a gymnasta. Pan Pilates vytvořil speciální cvičební program pro zraněné tanečníky a vojáky a pojmenoval tento druh cvičení po sobě.

Pilates je metoda tělesného cvičení, které se koncentruje na zpevnění těla, obzvláště na zpevnění samotného středu těla – známé jako CORE. Podobně jako jóga i Pilates se soustřeďuje na správné držení těla, rovnováhu a flexibilitu. Během cvičení se Vaše mysl neustále potřebuje soustředit na dýchání a pohyby těla. Pilates rozvíjí spojení těla a mysli.

Tohle cvičení je vhodné od úplných začátečníků, tak i pro pravidelně cvičící klienty. Pilates může být upravené a cvičení jako šetrný silový trénink, ale i jako intenzivní cvičení.

Tento speciální druh tréninku vede ke správnému držení těla, zpevnění těla, úlevy od bolestí zad a krku, a protože se Pilates soustřeďuje na zpevnění Vašeho jádra, kde jsou kromě jiného i břišní svaly, výsledkem může být i krásné ploché bříško. Dále Pilates zlepšuje rovnováhu, snižuje stresové napětí, zvyšuje flexibilitu Vašeho těla a je skvělým doplňkem k rehabilitacím.

Cvičení Pilates obvykle trvá 45 minut a sestává se ze série za sebou jdoucích cviků, které mohou vypadat na první pohled jednoduše, ale cviky vyžadují přesnost a kontrolu správného provedení techniky.

Bioenergetické cvičení

Bioenergetické cvičení vychází z práce amerického lékaře a psychoterapeuta Alexandera Lowena.

Pomocí bioenergetických cvičení je možné uvolnit chronické svalové napětí, svalový krunýř a aktivovat energetické procesy. Cvičení vedou k odstraňování zábran spontánního vyjadřování pocitů a emocí. Tento proces směřuje k obnovení pozornosti k našemu vnitřnímu prožívání, umožňuje hlubší osobní porozumění a pomáhá objevit vlastní životní energii, nabýt přirozenou pohyblivost a emoční prožívání.

Cvičení umožňuje nalézt svůj osobní střed v tělesném JÁ a ukotvení v realitě země. Cvičení slouží též k prohloubení smyslu pro vitalitu, posilují imunitní systém, povzbuzují cirkulaci a současně oživují smysl pro vnitřní lehkost a zakořenění ve světě.

Někdy přirovnávám bioenergetiku k józe. U obou systémů je ve středu zájmu dech. Rozdíl je ve směru. U jógy se obracíme dovnitř, abychom se duchovně rozvinuli, u bioenergetiky směřujeme ven, ke kreativitě a slasti.

Bioenergetika povzbuzuje celistvý rozvoj osobnosti, tedy nejen těla, ale i duše a ducha. Cvičení jsou vhodná k odbourávání stresu, k povzbuzení životní energie a radosti ze života.

Dětské cvičení

Cvičení je vhodné pro již chodící děti od 1,5 roku do 4 let za doprovodu jednoho z rodičů.

Během lekce si děti s maminkami zanotují spoustu zajímavých písniček a říkanek, zahrají si pohybové hry a mohou si vyzkoušet nejrůznější pomůcky a sportovní náčiní vhodné k jejich věku. Chladné je určitě nenechá trampolínka, švihadla, obruče, vyzkoušet si mohou i velký míč, overbally nebo shopnou na závěsném systému.

Ke konci každé lekce čeká děti zajímavá opičí dráha, kterou si děti mohou vyzkoušet samy nebo ruku v ruce se svým rodičem. Každý úsek dráhy prověří obratnost, koordinační schopnosti a um vypořádat se s danou překážkou.